12.05.2024r. – WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

1. Pamiętajmy, że głębokie przeżycie liturgii słowa owocuje głębokim doświadczeniem liturgii eucharystycznej. To przede wszystkim na Mszy świętej Słowo staje się Ciałem, dlatego przypominamy, że w niedzielę, 15 min.
    przed każdą Mszą św., możemy wysłuchać rozważań Ewangelii, które wprowadzą nas do pełniejszego przeżywania Eucharystii.
  2. Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji pokoju w Ukrainie i na Bliskim Wschodzie od poniedziałku do piątku o godz. 16.00. W czasie adoracji można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania.
  3. Nabożeństwa majowe w naszym kościele od poniedziałku do piątku o godz. 16.45 na zakończenie adoracji, a w soboty o godz. 16.30.
  4. W poniedziałek po Mszy św. o godz. 17.00 zapraszamy na nabożeństwo fatimskie.
  5. W sobotę 18.05.24r. o godz. 15:00 spotkanie uczniów kl. 7 i 8 w związku
    z przygotowaniem do sakramentu bierzmowania.
  6. W przyszłą sobotę sprzątanie kościoła. O posprzątanie świątyni, skoszenie trawy oraz ułożenie kwiatów prosimy mieszkańców Śnietni i Leszczycy.
  7. Spotkanie Kręgu Biblijnego w najbliższy piątek o godz. 19.00.
  8. W czwartek 30 maja uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Trasa procesji przez park w Szymanowicach jak w zeszłym roku. O przygotowanie czterech ołtarzy prosimy mieszkańców Rudy Wieczyńskiej(I ołtarz przy bramie kościoła od strony głównego wejścia), mieszkańców Śnietni i Leszczyc (II ołtarz przy remizie), mieszkańców Obór (III ołtarz w połowie drogi parkowej przy drodze do wiatraków na wały), mieszkańców Kolonii Ostrowskiej i Studzianek (IV ołtarz przy figurze Matki Bożej). Prosimy również dziewczynki o sypanie kwiatków podczas procesji. Zakończenie oktawy Bożego Ciała w tym roku
    w Lisewie.
  9. Dzisiaj składka inwestycyjna.
  10. Zachęcamy do lektury nowego numeru „Przewodnika Katolickiego”.
  11. Dziękując za wspólną modlitwę i złożone ofiary, życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej, której opiece polecamy się, wołając
    Pod Twoją Obronę….