Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

3.03.2024r. – III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU


 1. Pamiętajmy, że głębokie przeżycie liturgii słowa owocuje głębokim doświadczeniem liturgii eucharystycznej. Przypominamy, że w niedzielę, 15 min. przed każdą Mszą św., możemy wysłuchać rozważań Ewangelii, które wprowadzą nas do pełniejszego przeżywania Eucharystii.
 2. Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji pokoju w Ukrainie i na Bliskim Wschodzie od poniedziałku do piątku o godz. 16.00. W czasie adoracji można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania.
 3. W piątek zapraszamy na nabożeństwa drogi krzyżowej – o godz. 16.15 dzieci,
  a po Mszy św. o 17.00 dorosłych. O 19.00 drogę krzyżową poprowadzi młodzież.
 4. W niedziele wielkiego postu gorzkie żale zaraz po Mszy św. o godz. 10.30.
 5. Osoby, które chcą na swoje życie spojrzeć z perspektywy Słowa Bożego, zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego na plebanię w piątek o godz. 19.00.
 6. W sobotę 9 marca Mszą św. o godz. 15.00 w Świerczynie rozpoczniemy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi ks. Tadeusz Bachorz. Otoczmy go naszą modlitwą. Msze św. z nauką rekolekcyjną w poniedziałek, wtorek i środę w Świerczynie o godz. 8.00, w Lisewie o godz. 16.00, a Szymanowicach o godz. 18.00. Porządek Mszy św. na czas rekolekcji został podany na stronie internetowej i programie wyłożonym przy wyjściu z kościoła. Zachęcamy już teraz do zaplanowania sobie tych dni tak, by można było z tego czasu łaski skorzystać jak najlepiej.
 7. W sobotę o posprzątanie naszej świątyni prosimy mieszkańców Kolonii Ciemierów i Kolonii Janowskiej.
 8. Okres wielkiego postu to również czas jałmużny. Przypominamy, że formą jałmużny są też ofiary składane w kopertach na inwestycje związane z naszą świątynią, które przeznaczymy na utworzenie kaplicy Matki Bożej Pocieszenia
  w naszym kościele. Na nową kaplicę została złożona ofiara indywidualna 500zł,
  a na ekran 100 zł. Dziękujemy za wszystkie wpłaty dokonywane osobiście
  lub na konto parafialne.
 9. W tym tygodniu rozpoczynają się spowiedzi w naszym dekanacie. W środę spowiedź św. w Grabienicach.
 10. Za tydzień składka inwestycyjna.
 11. Dziękując za wspólną modlitwę i złożone ofiary, życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej, której polecamy się wołając Pod Twoją Obronę….