Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

26.11.2023r. – Niedziela Chrystusa Króla


 1. Przypominamy, że w niedzielę, 15 min. przed każdą Mszą św., możemy wysłuchać rozważań Ewangelii, które wprowadzą nas do pełniejszego przeżywania Eucharystii.
 2. Dzisiaj uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Po Mszy św. o godz. 10.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, przed którym odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia Bożemu Sercu.
 3. Od poniedziałku do piątku o godz. 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji pokoju
  w Ukrainie i na Bliskim Wschodzie. W czasie adoracji można skorzystać z sakramentu pokuty
  i pojednania. Po adoracji Msza św. o godz. 17.00. Przypominamy, że w tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca.
 4. W przyszłą sobotę sprzątanie kościoła. O posprzątanie świątyni i wygrabienie liści wokół kościoła prosimy mieszkańców Szymanowic z ul. Wierzbowej (od p. Ignaszak do p. Dudkiewicz) oraz z ul. Parkowej(od p. Anusweicz do p. Nowak).
 5. W sobotę 2 grudnia chorych odwiedzi ks. Krystian , a tydzień później 9 grudnia ks. proboszcz.
 6. Za tydzień rozpoczynamy adwent i nowy rok kościelny. Dzieciom przypominamy o zrobieniu lampionów na roraty. Msze św. roratnie w adwencie, szczególnie dla dzieci i ich rodziców, będą odprawiane w poniedziałki o godz. 17.00 w Świerczynie, we wtorki o godz. 17.00 w Lisewie, a w czwartki i piątki o godz. 17.00 w Szymanowicach. W sobotę podczas Mszy św. wieczornej, będącej pierwszą Mszą św. rozpoczynającą czas adwentu, poświęcimy opłatki na stół wigilijny.
 7. Ostatni tydzień można składać wymienianki roczne. Za zmarłych polecanych w tych wymieniankach modlimy się w każdą niedzielę.
 8. W ramach składki inwestycyjnej zebraliśmy 2210zł.
 9. Za tydzień będziemy się modlić za Kościół Katolicki na Wschodzie, który po każdej Mszy św. będziemy mogli wesprzeć naszymi ofiarami.
 10. Prosimy o sprawdzanie zamówionych intencji mszalnych i ewentualne zgłaszanie braków
  lub nieścisłości przed Mszą św.
 11. Dziękując za wspólną modlitwę i złożone ofiary, życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej, której polecamy się, wołając Pod Twoją Obronę….