29.01.2023r. – IV NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Pamiętajmy, że głębokie przeżycie liturgii słowa owocuje głębokim doświadczeniem liturgii eucharystycznej. Przypominamy, że w niedzielę, 15 min. przed każdą Mszą św., możemy wysłuchać rozważań Ewangelii, które wprowadzą nas do pełniejszego przeżywania Eucharystii.
  2. Przypominamy, że w naszej archidiecezji trwa nawiedzenie obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Stąd w czasie peregrynacji wszystkie Msze św. wieczorne kończymy Apelem Jasnogórskim.
  3. Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji pokoju w Ukrainie od wtorku
    do piątku o godz. 16.00. W czasie adoracji można skorzystać z sakramentu pokuty
    i pojednania. Po adoracji Msza św. o godz. 17.00.
  4. W czwartek przypada święto Ofiarowania Pańskiego. W tym dniu Msze św. o godz. 8.30 w Świerczynie, o godz. 9. 30 w Lisewie oraz o godz. 11.00 i 17.00 w kościele w Szymanowicach.
  5. W tym tygodniu zapraszamy do spowiedzi pierwszopiątkowej oraz na nabożeństwo
    do Serca Pana Jezusa.
  6. Ks. proboszcz uda się do chorych z Panem Jezusem w piątek od godz. 8.00.
  7. Młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania z klas VIII szkół podstawowych i klas I ponadpodstawowych zapraszamy na Eucharystię w każdą niedzielę o godz. 12:00.
  8. W niedziele i uroczystości zapraszamy na Msze św. o godz. 10:30 ze szczególnym udziałem dzieci.
  9. W sobotę o posprzątanie naszej świątyni prosimy mieszkańców Nowej Wsi
    (blok 14, 15 i 16).
  10. Przypominamy o zachowaniu porządku na cmentarzu. Śmieci wrzucamy
    do kontenerów z przodu cmentarza.
  11. Prosimy o sprawdzanie zamówionych intencji mszalnych i ewentualne zgłaszanie braków lub nieścisłości przed Mszą św.
  12. Dziękując za wspólną modlitwę i złożone ofiary, życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej, której polecamy się wołając Pod Twoją Obronę….