Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

18.09.2022r. – XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

______________________________

 1. Pamiętajmy, że głębokie przeżycie liturgii słowa owocuje głębokim doświadczeniem liturgii eucharystycznej. To przede wszystkim na Mszy świętej Słowo staje się Ciałem, dlatego przypominamy, że  w niedzielę, 15 min.  przed każdą Mszą św., możemy wysłuchać rozważań Ewangelii, które wprowadzą  nas do pełniejszego przeżywania Eucharystii.
 2. Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji pokoju w Ukrainie od poniedziałku do piątku
  o godz. 16.00. W czasie adoracji można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania.
  Po adoracji Msza św. o  godz. 17.00.
 3. Przypominamy, że w naszej archidiecezji trwa nawiedzenie obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Stąd  w czasie peregrynacji wszystkie Msze św. wieczorne będziemy kończyć Apelem Jasnogórskim, a w niedziele po każdej Mszą św. będziemy śpiewać  „Bogurodzicę”.
 4. Przygotowujemy się do przyjęcia w naszej wspólnocie 17 i 18 października obrazu Matki Bożej
  w Jasnogórskim Wizerunku. Od dzisiaj pan kościelny będzie rozprowadzał okolicznościowe chorągiewki, emblematy i inne elementy do dekoracji naszych domów. Matka Boża przybędzie do nas z Królikowa. W Gizałkach przejedzie ulicą Mostową skręci w ulicę Krótką i zatrzyma się na skrzyżowaniu ulic Kościelnej, Lipowej i Długiej. A odjedzie w kierunku Pyzdr przez Tomice ul. Kościelną, Parkową, Wodną. Bardzo prosimy jednak o dekorację nie tylko trasy przejazdu, ale wszystkich domów naszej parafii.
 1. W sobotę o posprzątanie świątyni i ułożenie kwiatów prosimy mieszkańców Gizałek z ul. Słonecznej.
 2. W niedzielę i uroczystości zapraszamy na Mszę św. o godz. 10:30 ze szczególnym udziałem dzieci.
 3. Młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania z klas VIII szkół podstawowych i klas I ponadpodstawowych zapraszamy na Eucharystię w każdą niedzielę o godz. 12:00.
 4. Przypominamy o segregacji śmieci na cmentarzu. Plastiki oraz szkło prosimy wrzucać do  przeznaczonych do tego pojemników, a odpady kompostowe do dużego kontenera K7 (tylko odpady kompostowe bez folii).
 5. W zeszłym tygodniu na remont dachu zebraliśmy 3520 zł.
 6. Za tydzień po Mszach św. będziemy zbierać ofiary na dekorację wnętrza kościoła z okazji nawiedzenia obrazu Matki Bożej.
 7. Zachęcamy do lektury nowego numeru „Przewodnika Katolickiego”.
 8. Dziękując za wspólną modlitwę i złożone ofiary, życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej, której polecamy się wołając Pod Twoją Obronę….