Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

7.08.2022r. – XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

______________________________

 1. Pamiętajmy, że głębokie przeżycie liturgii słowa owocuje głębokim doświadczeniem liturgii eucharystycznej. To przede wszystkim na Mszy świętej Słowo staje się Ciałem, dlatego przypominamy, że  w niedzielę, 15 min.  przed każdą Mszą św., możemy wysłuchać rozważań Ewangelii, które wprowadzą  nas do pełniejszego przeżywania Eucharystii.
 2. W czasie wakacji adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji pokoju w Ukrainie od wtorku do piątku o godz. 16.00. W czasie adoracji można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania. Po adoracji Msza św. o  godz. 17.00.
 3. W środę po Mszy św. zapraszamy na Nowennę do M. B. N. P., a w piątek na zakończenie adoracji na Koronkę do Bożego Miłosierdzia.
 4. W niedzielę, 14 sierpnia Ochotnicza Straż Pożarna w Lisewie obchodzi 100-lecie swojego istnienia. Z tej okazji strażacy zapraszają na Mszę św. dziękczynną o godz. 12.00.
 5. Mobilne Centrum Badań organizuje badania pod kątem: miażdżycy tętnic, osteoporozy kości, wydolności płuc i oskrzeli. Badania odbędą się w ambulansie diagnostycznym w poniedziałek, 8 sierpnia 2022 o godz. 10:00 na parkingu przy kościele w Szymanowicach. Szczegóły na plakatach i ulotkach przy wyjściu z kościoła.
 6. Przypominamy, że w naszej archidiecezji trwa nawiedzenie obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Stąd  w czasie peregrynacji wszystkie Msze św. wieczorne będziemy kończyć Apelem Jasnogórskim, a w niedziele po każdej Mszą św. będziemy śpiewać  „Bogurodzicę”.
 7. W sobotę o posprzątanie świątyni i wykoszenie trawy wokół kościoła  prosimy mieszkańców Obór.
 8. Przypominamy o segregacji śmieci na cmentarzu. Plastiki  oraz szkło prosimy wrzucać
  do  przeznaczonych do tego pojemników, a odpady kompostowe do dużego kontenera K7 (tylko odpady kompostowe bez folii).
 9. Prosimy o sprawdzanie zamówionych intencji mszalnych i ewentualne zgłaszanie braków
  lub nieścisłości przed Mszą świętą.
 10. Na cele remontowe złożono ofiary w łącznej kwocie 1600 zł.
 11. Dzisiaj po Mszach św.  dodatkowa składka inwestycyjna.
 12. Zachęcamy do lektury nowego numeru „Przewodnika Katolickiego”.
 13. Dziękując za wspólną modlitwę i złożone ofiary, życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej, której polecamy się wołając Pod Twoją Obronę….