19.06.2022r. – XII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Pamiętajmy, że głębokie przeżycie liturgii słowa owocuje głębokim doświadczeniem liturgii eucharystycznej. To przede wszystkim na Mszy świętej Słowo staje się Ciałem, dlatego przypominamy, że w niedzielę, 15 min. przed każdą Mszą św., możemy wysłuchać rozważań Ewangelii, które wprowadzą nas do pełniejszego przeżywania Eucharystii.
  2. Oktawę Bożego Ciała zakończymy w tym roku w Świerczynie Mszą św. o godz. 19.00. Prosimy dziewczynki o sypanie kwiatków podczas procesji.
  3. W piątek, 24 czerwca przeżywać będziemy odpust parafialny ku czci św. Jana Chrzciciela. Msza św. w Szymanowicach o godz. 7.30 i o godz. 19.00 suma odpustowa z procesją wokół kościoła. W tym dniu nie obowiązuje post.
  4. O posprzątanie świątyni wyjątkowo w piątek prosimy mieszkańców Lisewa (droga od rzeki z Porębą).
  5. Msza święta na zakończenie roku szkolnego w Lisewie w piątek o godz. 7.30 a dla pozostałych szkół w niedzielę o godz. 10.30.
  6. Przypominamy o segregacji śmieci na cmentarzu. Plastiki oraz szkło prosimy wrzucać do przeznaczonych do tego pojemników, a odpady kompostowe do dużego kontenera K7 (tylko odpady kompostowe bez folii).
  7. Na cele remontowe ofiarowano 250 zł.
  8. W ramach składki inwestycyjnej zebraliśmy 2346 zł.
  9. Dzisiaj po Mszach św. w ramach pomocy pogorzelcowi z naszej parafii zbieramy ofiary do puszki, która jest wystawiona na stoliku przy wyjściu z Kościoła.
  10. Prosimy o sprawdzanie zamówionych intencji mszalnych i ewentualne zgłaszanie braków lub nieścisłości przed Mszą świętą.
  11. Zachęcamy do lektury nowego numeru „Przewodnika Katolickiego”. Cena 8zł
  12. Dziękując za wspólną modlitwę i złożone ofiary, życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej, której polecamy się wołając Pod Twoją Obronę….