14.04.2024r. – IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. Pamiętajmy, że głębokie przeżycie liturgii słowa owocuje głębokim doświadczeniem liturgii eucharystycznej. To przede wszystkim na Mszy świętej Słowo staje się Ciałem, dlatego przypominamy, że w niedzielę, 15 min. przed każdą Mszą św., możemy wysłuchać rozważań Ewangelii, które wprowadzą nas do pełniejszego przeżywania Eucharystii.
  2. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Biblijny pod hasłem: „Powołani do Wspólnoty –Komunii z Bogiem i bliźnimi w Kościele”. Osoby pragnące spojrzeć na swoje życie
    z perspektywy Słowa Bożego zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego w czwartek o godz. 19.00 na plebanię.
  3. Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji pokoju w Ukrainie i na Bliskim Wschodzie
    od poniedziałku do piątku o godz. 16.00. W czasie adoracji można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania.
  4. W przyszłą sobotę sprzątanie kościoła. O posprzątanie świątyni, ułożenie kwiatów i skoszenie trawy prosimy mieszkańców Świerczyny.
  5. W każdy czwartek o godz. 18.00 w katedrze gnieźnieńskiej w ramach sztafety modlitw
    o powołania kapłańskie i zakonne sprawowana jest Msza św. „Cibavit”. Podczas Eucharystii
    9 maja br. w intencji powołań modlić się będzie nasz dekanat. Stąd w tym dniu organizujemy wyjazd do Gniezna z naszej parafii. Osoby zainteresowane wspólną modlitwą prosimy o zapisy u ks. proboszcza.
  6. Przypominamy o segregacji śmieci na cmentarzu. Plastiki oraz szkło prosimy wrzucać
    do przeznaczonych do tego pojemników, a odpady kompostowe do dużego kontenera KP10(tylko odpady kompostowe bez folii).
  7. Za tydzień Niedziela Dobrego Pasterza. Naszymi ofiarami będziemy mogli wesprzeć seminarzystów naszego Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie.
  8. Dzisiaj składka inwestycyjna.
  9. Zachęcamy do lektury nowego numeru „Przewodnika Katolickiego”.
  10. Dziękując za wspólną modlitwę i złożone ofiary, życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej, której opiece polecamy się wołając Pod Twoją Obronę….