Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

22.05.2022r. – VI NIEDZIELA WIELKANOCNA


 1. Pamiętajmy, że głębokie przeżycie liturgii słowa owocuje głębokim doświadczeniem liturgii eucharystycznej. To przede wszystkim na Mszy świętej Słowo staje się Ciałem, dlatego przypominamy, że w niedzielę, 15 min przed każdą Mszą św., możemy wysłuchać rozważań Ewangelii, które wprowadzą nas do pełniejszego przeżywania Eucharystii.
 2. Rozpoczęliśmy maj – miesiąc poświęcony Maryi. Nabożeństwa majowe w naszym kościele od poniedziałku do piątku na zakończenie adoracji o godz. 16. 45, a w sobotę przed Mszą świętą. W czasie wyżej wymienionych adoracji można skorzystać z sakramentu pojednania i pokuty.
 3. W poniedziałek na godz. 18.00 zapraszamy na plebanię osoby ze szkoły w Lisewie, które
  w przyszłym roku przystąpią do sakramentu bierzmowania.
 4. Przypominamy, że w naszej archidiecezji trwa nawiedzenie obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Stąd w czasie peregrynacji wszystkie Msze św. wieczorne będziemy kończyć Apelem Jasnogórskim, a w niedziele po każdej Mszy św. będziemy śpiewać „Bogurodzicę”.
 5. W sobotę 28 maja o godz. 19.00 w wigilię uroczystości Wniebowstąpienia Pańskiego Msza św. odpustowa na naszym cmentarzu parafialnym.
 6. Za tydzień 46 dzieci z naszej parafii przystąpi do I Komunii Świętej. Podczas Mszy św. o godz. 9.00 pierwsza grupa (Gizałki, Lisewo i Świerczyna) i o godz. 10. 30 druga grupa (Tomice). Okazja do spowiedzi św. dla tych dzieci i ich rodziców w sobotę o godz. 9.00. Pamiętajmy w naszej modlitwie o rodzicach i dzieciach, które przygotowują się do jej przyjęcia po raz pierwszy.
 7. O posprzątanie kościoła i terenu wokół świątyni prosimy rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
 8. Przypominamy o segregacji śmieci na cmentarzu. Plastiki oraz szkło prosimy wrzucać
  do przeznaczonych do tego pojemników, a odpady kompostowe do dużego kontenera K7 (tylko odpady kompostowe bez folii).
 9. W minionym tygodniu na cele remontowe ofiarowano łącznie 200 zł.
 10. Zachęcamy do lektury nowego numeru „Przewodnika Katolickiego”. Cena 8 zł.
 11. Dziękując za wspólną modlitwę i złożone ofiary, życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej, której polecamy się wołając Pod Twoją Obronę….