Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

5.12.2021r. – II niedziela adwentu


 1. W kościele nadal obowiązuje zasłanianie ust i nosa.
 2. Pamiętajmy, że głębokie przeżycie liturgii słowa owocuje głębokim doświadczeniem liturgii eucharystycznej. To przede wszystkim na Mszy świętej Słowo staje się Ciałem, dlatego przypominamy, że w niedzielę, 15 min. przed każdą Mszą św., możemy wysłuchać rozważań Ewangelii, które wprowadzą nas do pełniejszego przeżywania Eucharystii.
 3. Msze św. roratnie w adwencie, szczególnie dla dzieci i ich rodziców, są odprawiane
  w poniedziałkiogodz.17.00 w Świerczynie, we wtorki o godz. 17.00 w Lisewie, a w czwartki o godz. 17.00 w Szymanowicach. Msze św. roratnie dla wszystkich, szczególnie dla dorosłych, w soboty o godz.7.00 rano w Szymanowicach. Na sobotnie roraty zapraszamy ze świecami.
 4. W środę o godz. 16.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, a po Mszy św. tradycyjnie nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Również w tym dniu, podczas Mszy św. o godz. 17.00, poświęcimy medaliki dzieciom pierwszokomunijnym.
 5. Przypominamy, że w piątek po wieczornej Mszy świętej Koronka do Miłosierdzia Bożego.
 6. W przyszłą sobotę o godz. 10.00 sprzątanie kościoła. O posprzątanie, naszej świątyni prosimy mieszkańców wioski Ruda Wieczyńska (od Obór).
 7. Dzieci z rodzicami zapraszamy na Msze św. o godz. 10.30.
 8. Prosimy o sprawdzanie zamówionych intencji mszalnych i ewentualne zgłaszanie braków
  lub nieścisłości przed Mszą św.
 9. Pół godziny przed każdą Mszą św. istnieje możliwość skorzystania z sakramentu pojednania.
 10. Na stronie parafii możemy zapoznać się z miejscami na cmentarzu, które nie mają przedłużonej prolongaty. Przedłużyć prolongatę można u ks. proboszcza w środę, czwartek lub piątek po wieczornej Mszy św.
 11. Ks. Arek do chorych uda się w piątek 17 grudnia.
 12. W zakrystii można kupić świece „Caritas” w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Zostały tylko małe świece po 10zł. Również w zakrystii można nabyć opłatki na stół wigilijny.
 13. Nasza spowiedź parafialna będzie miała miejsce 18 grudnia.
 14. Dzisiaj po Mszy św. zbieramy ofiary na Kościół na Wschodzie.
 15. Za tydzień składka inwestycyjna.
 16. Zachęcamy do lektury nowego numeru „Przewodnika Katolickiego”. Cena 6zł
 17. Dziękując za wspólną modlitwę i złożone ofiary, życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.