Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1.08.2021r. – XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA


 1. W kościele nadal obowiązuje zasłanianie ust i nosa.
 2. Trwają wakacje. Odpoczywającym na wakacjach przypominamy o niedzielnej Mszy św. i o codziennej modlitwie. W okresie wakacyjnym Msze św. w dni powszednie tylko wieczorem
  o godz. 17.00. Kancelaria parafialna w wakacje czynna od wtorku do piątku bezpośrednio po Mszach św. wieczornych.
 3. Pamiętajmy, że głębokie przeżycie liturgii słowa owocuje głębokim doświadczeniem liturgii eucharystycznej. To przede wszystkim na Mszy świętej Słowo staje się Ciałem, dlatego przypominamy, że w niedzielę, 15 min. przed każdą Mszą św., możemy wysłuchać rozważań Ewangelii, które wprowadzą nas do pełniejszego przeżywania Eucharystii.
 4. W środę o godz. 16.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu.
 5. Z racji pierwszego piątku miesiąca zapraszamy na spowiedź od godz. 16.00. Natomiast po wieczornej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania i akt oddania Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
 6. W sobotę, zaraz po Mszy św. o godz. 8.30, Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.
 7. W najbliższą sobotę ks. proboszcz uda się z Panem Jezusem do chorych.
 8. W przyszłą sobotę o godz. 10.00 sprzątanie kościoła. O posprzątanie świątyni i ułożenie kwiatów prosimy mieszkańców Kol. Obory II.
 9. Przypominamy o segregacji śmieci na cmentarzu. Plastiki oraz szkło prosimy wrzucać do przeznaczonych do tego pojemników, a odpady kompostowe do dużego kontenera K7 (tylko odpady kompostowe bez folii).
 10. Wszystkich parafian, którzy wyrażają chęć, aby wziąć udział we wspólnym dziękczynieniu za dar beatyfikacji ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Gnieźnie zapraszam do zapisywania się u ks. proboszcza lub ks. Arka do 15 sierpnia. Na stronie internetowej parafii możemy znaleźć materiały, które pomogą nam w duchowym przygotowaniu do beatyfikacji prymasa Stefana Wyszyńskiego.
 11. Prosimy o sprawdzanie zamówionych intencji mszalnych i ewentualne zgłaszanie braków lub nieścisłości przed Mszą św.
 12. Należność za organy, która pozostała nam jeszcze do spłacenia wynosi 8 357zł. Stąd w dzisiejszą niedzielę po Mszach św. zbiórka na uregulowanie zadłużenia. Mam nadzieję, że do końca wakacji zapomnimy o tym długu.
 13. Za tydzień po Mszach św. dodatkowa składka remontowa.
 14. Przed każdą Mszą św. istnieje możliwość skorzystania z sakramentu pojednania.
 15. Zachęcamy do lektury nowego numeru „Przewodnika Katolickiego”. Cena 6zł
 16. Dziękując za wspólną modlitwę i złożone ofiary, życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.